İkinci Kadir Şeker vakası: Tolga Daşkıran tutuklandı

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde 5 Şubat 2023’te Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi (62) sokak ortasında eşi Shannaz Nazari ve kızı Nasimgül Ahmadi’yi bıçakla yaraladı.

Bu sırada kadınların çığlıklarını duyan Tolga Daşkıran (21) ve arkadaşı Hüseyin Şahin, Ahmadi’ye engel olmaya çalıştı. Şahin, Ahmadi tarafından ayak bileğinden bıçaklandı. Daşkıran ise çıkan arbedede saldırganı sırtından bıçakla yaraladı.

Gözaltına alınıp tutuklanan Daşkıran, üç gün sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Ahmadi ise 6 gün sonra taburcu edilip tutuklandı. Savcının ‘meşru savunma’ hükümleri çerçevesinde beraat talebinde bulunduğu Tolga Daşkıran’a Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezası verildi. İstinaf da cezayı onadı. Daşkıran Eskişehir Adliyesine giderek teslim oldu.

21 yaşındaki genç aile üyelerinin gözyaşları arasında cezaevine girdi. 

NE OLMUŞTU?

Eskişehir’de eşi Shannaz Nazari ve Nasimgül Ahmadi’yi sokak ortasında bıçaklayan Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi’ye engel olmaya çalışırken çıkan arbedede onu sırtından bıçakla yaralayan Tolga Taşkıran tutuklanmıştı.

Taşkıran’ın ifadesinde Abdulkadir Ahmadi’nin 2 kadını yere yatırıp bıçakladığını görüp engellemeye çalıştıklarını, Ahmadi’nin arbedede sırtından bıçaklandığını söylediği öğrenilmişti.

Olay akıllara Kadir Şeker vakasını getirmişti. Şeker, Konya’da sevgilisini dövdüğünü düşündüğü kişiyi engellemek isterken ölümüne neden olmuş ve 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x